Tomka Mandolin

|

výroba a oprava mandolín, opravy akustických strunných nástrojov

Impressum

Miloš “Miki” Tomka pochádza z Turca no dnes žije a pracuje v malej dedinka na dolnej Orave, Osádke. Je ženatý a má dve dcéry. Celý svoj profesný život zasvätil práci s drevom čo nakoniec vyústilo do založenia vlastnej, úspešnej firmy Drevo Tomka.

Detstvo a mladosť prežil v mestečku Hlohovec kde sa po prvý krát stretol so svojou celoživotnou záľubou, akustickou hudbou Bluegrass. Formovali ho vtedy veľké osobnosti slovenského bluegrassu, Pltníci no najmä Michal Vavro. Spoločne s Pltníkmi nahral nadčasové demo v Slovenskom rozhlase. Dodnes je vysielané. Odtiaľ bol len krôčik k založeniu vlastnej bluegrassovej kapely.

Začiatkom 90. rokov spoločne so svojim bratom Stanislavom a priateľmi zakladá kapelu Blueland. Dodnes v nej aktívne pôsobí ako frontman a hráč na gitaru. Blueland patrí k popredným bluegrassovým kapelám v Európe a účinkuje na mnohých hudobných festivaloch doma i v zahraničí. Viac na www.blueland.sk

Miki Tomka so svojou kapelou a mandolínami dnes nechýba na žiadnom vážnejšom bluegrassovom podujatí. Miki i celá kapela Blueland si vás okamžite získajú svojou kvalitnou hudobnou produkciou, dobrou náladou a optimizmom. Ako na pódiu, tak i v zákulisí.